Rekuperacja- inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – to niezbędne wyposażenie nowoczesnych domów zer energetycznych lub pasywnych. Wentylacja z rekuperacją z Myśliborza, w przeciwieństwie do tradycyjnych konstrukcji grawitacyjnych, nie wychładza domu. Usuwa także wilgoć z powietrza. Systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła pomagają doprowadzić do wnętrza świeże, przefiltrowane powietrze, a jednocześnie chronią przed startami ciepła. Zatem rekuperatory dbają nie tylko o zdrowie domowników, ale także o ich portfele. Jest to więc energooszczędne rozwiązanie, które ma dobry wpływ na środowisko. Zgodnie z nowymi dyrektywami dyktującymi niższe zużycie energii, instalacja systemów rekuperacji w województwie zachodniopomorskim przy nowo budowanych domach jest już wymogiem koniecznym.

Rekuperacja domu – świeże powietrze bez zanieczyszczeń

W domach energooszczędnych, w których w trosce o niskie zużycie energii, pozbawionych wszelkich nieszczelności – rekuperacja jest konieczna do wymiany powietrza. To metoda wentylacji mechanicznej, dzięki której powietrze dostające się do środka jest ogrzane i pozbawione zanieczyszczeń i alergenów. Rekuperacja domu na terenie zachodniopomorskiego jest więc zalecana szczególnie osobom uczulonym na kurz lub posiadającym alergię na roztocza. System ten jest jednak doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób chcących cieszyć się świeżym powietrzem w swoim domu. Dzięki rekuperacji powietrze dostające się do wnętrza domu jest o odpowiednim poziomie wilgotności a jej nadmiar jest usuwany. Jest to bardzo ważne, aby zapobiegać powstawaniu i rozwojowi pleśni na ścianach czy sufitach. W trosce o bezpieczeństwo domowników system rekuperacji w województwie zachodniopomorskim jest wyposażony w czujnik dwutlenku węgla, który monitoruje jego poziom i w razie przekroczenia normy powoduje, że urządzenie włącza się samoistnie. Taka funkcja zapewnia optymalny poziom bezpieczeństwa w budynku.

Podsumowując rekuperacja zapewnia mieszkańcom stały dostęp do świeżego i wolnego od zanieczyszczeń powietrza o idealnych parametrach.

Ciepły Dom i montaż rekuperacji w zachodniopomorskim

Jeśli są Państwo zainteresowani montażem rekuperacji na terenie województwa zachodniopomorskiego, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Oferujemy profesjonalne usługi z zakresu montażu nowoczesnych systemów grzewczych. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży pozwala na kompleksową realizację zlecenia. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań dotyczących rekuperacji powietrza lub montażu w zachodniopomorskim zachęcamy do kontaktu. Chętnie służymy pomocą.