Systemy fotowoltaniczne

Instalacja fotowoltaiczna wytwarza prąd na potrzeby domowników. Nadmiar wyprodukowanej energii można oddać do sieci, żeby potem odebrać w miesiącach zimowych. W obliczu stale rosnących kosztów energii instalacja fotowoltaiczna przyczynia się do oszczędności i ograniczenia zależności od dostawców energii. System fotowoltaniki, zamienia energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Panele  fotowoltaiczne – są  dobrym rozwiązaniem dla dbających o środowisko i dla tych, którzy chcą poczynić oszczędności w domowym budżecie.

Główne korzyści dla Ciebie:

  • Niższe rachunki za energię elektryczną- energia elektryczna wytwarzana z energii słonecznej może być zużywana na miejscu na własne potrzeby. Każda zużyta kilowatogodzina tej energii elektrycznej chroni użytkownika końcowego przed koniecznością zakupu energii elektrycznej od swojego dostawcy. Im wyżej wzrastają koszty energii elektrycznej, tym większa wartość instalacji fotowoltaicznej.
  • Wzrost wartości nieruchomości– instalacja fotowoltaiczna na dachu zwiększa wartość sprzedawanej lub wynajmowanej nieruchomości. Zwłaszcza przy sprzedaży, wartość samej instalacji fotowoltaicznej nie jest jedynym aspektem branym pod uwagę – uwzględniane są również spodziewane przychody z produkcji energii.
  • Bezgłośne wytwarzanie energii– proces zamiany energii słonecznej na energię elektryczną jest całkowicie bezgłośny – odległy od tego w sektorze energii nieodnawialnej.
  • Ochrona środowiska– dzięki instalacji fotowoltaicznej ludzie mogą przyczynić się do ochrony środowiska, dzięki czemu konwencjonalne elektrownie węglowe i jądrowe będą stopniowo wycofywane.
  • Niskie koszty eksploatacji– instalacja fotowoltaiczna produkuje energię elektryczną w pełni automatycznie. Wysoka niezawodność i długa żywotność zapewniają bezawaryjne i prawie bezobsługowe działanie.

 

Znajdziesz u nas profesjonalną, kompleksową usługę.

Panele fotowoltaiczne
Panele fotowoltaiczne