Systemy solarne i kolektory słoneczne

Słońce jest jedynym nie wyczerpanym źródłem energii, jakie ludzkość ma do swojej dyspozycji. Promienie słoneczne docierające do ziemi jednego dnia mogłyby dostarczyć energii wystarczającej na 180 lat. Stosując kolektory słoneczne, możemy wykorzystać część tej energii do podgrzewania wody użytkowej i ogrzewania pomieszczeń.

System solarny oparty o kolektory wysokiej jakości jest w stanie zaabsorbować do 95% padającego promieniowania. Na naszej szerokości geograficznej słońce świeci około 1900 godzin w ciągu roku. Oznacza to w praktyce, że instalacja kolektorów słonecznych może obniżyć roczny koszt przygotowania ciepłej wody do 60%.

Energia słoneczna nadaje się idealnie do podgrzewania wody i wspomagania instalacji grzewczej. Równie idealnie kształtuje się bilans zużycia energii. W ten sposób można zmniejszyć koszty energii w sezonach przejściowych (wiosna i jesień) o co najmniej połowę.

Do tego dochodzi wsparcie finansowe za użytkowanie odnawialnego źródła energii ze strony państwa, władz lokalnych i dostawców energii.

Dodatkową zaletą stosowania systemu solarnego jest ochrona środowiska. Kolektor słoneczny o powierzchni 4 m2 przyczynia się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o ok. 1 tonę rocznie.

 

Nasza oferta systemów solarnych i kolektorów słonecznych

My oferujemy kolektory firmy Vaillant, które montujemy już od kilku lat. Klienci, którzy zdecydowali się na system solarny oferowany przez firmę Vaillant, nie kryją zadowolenia.

Firma Vaillant proponuje:

  • Rurowe kolektory słoneczne do montażu nad dachem skośnym, płaskimi. Do wspomagania podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania w domach jedno- i wielorodzinnych.
  • Płaskie kolektory słoneczne do montażu nad dachem skośnym, dachu płaskim i fasadzie budynku.Do wspomagania podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania w domach jedno- i wielorodzinnych.
  • Zestaw solarny auroStep – okrągły zasobnik o pojemności 250 l, dwuwężownicowy, z wbudowanym regulatorem solarnym, pompą solarną i zaworem bezpieczeństwa, dostarczany wraz 2 kolektorami płaskimi VFK 900s do montażu nad dachem skośnym. Systemy auroSTEP mogą współpracować z wszystkimi kotłami firmy Vaillant.

Dodatkowo w ofercie znajduje się cały osprzęt do montowania systemów solarnych wraz z automatyką i zasobnikami ciepłej wody. Oczywiście nasza firma zajmuje się sprzedażą, montażem jak również serwisem.

Dodatkowo na zakup i montaż systemów solarnych można uzyskać do 45% dotacji od Państwa. U nas uzyskasz wszystkie niezbędne informacje oraz pomoc w wypełnieniu wniosku do banku.

Gorąco polecamy!!!

System słoneczny wraz z kolektorem